11 listopada Narodowy Dzień Niepodległości

11 LISTOPADA NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Pielęgnując tradycje i patriotyzm 9 i 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje galowe  uroczyście świętował ten wyjątkowy dzień. Kształtowaliśmy miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury tradycji oraz poznaliśmy symbole narodowe naszego kraju.

Pierwszego dnia odbył się konkurs podczas, którego wszystkie grupy zaprezentowały swój plakat. Drugiego dnia wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu”. Dzieci z panią dyrektor, personelem placówki i rodzicami dokładnie o godzinie 11:11 odśpiewały hymn oraz ceremonialnie zapaliły znicz pod Pomnikiem ku czci poległych Powstańców Śląskich na Placu Letochów.

Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i przyczynie się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.

11 listopada – film