Rok dla Niepodległej

Działania Patriotyczne Skrzatów

Rok szkolny 2018/ 2019

Udział w Ogólnopolskiej akcji Sprintem do Maratonu połączony ze Świętem Flagi

Celem akcji Sprintem do Maratonu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Radzionkowska Olimpiada Przedszkolaków

Myszki i Pajacyki brały udział w Radzionkowskiej Olimpiadzie Przedszkolaków. Wygrały eliminacje i dumnie reprezentowały Radzionków w Powiatowej Olimpiadzie Przedszkolaków wygrywając jednocześnie Powiatową Olimpiadę.

W ramach zadania zawartego w Projekcie Edukacyjnym Kto ty jesteś? Polak Mały Smerfy udały się do Urzędu Miasta

Pocztówkowe Przedszkole

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Pocztówkowe Przedszkole” której celem była wymiana pocztówek z innymi dziećmi na terenie całej Polski.

  • Dzięki udziałowi w tym projekcie uczestnicy mieli okazję do nawiązania kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych i poznawania innych miejscowości .
  • Finalnym elementem akcji jest stworzenie mapy Polski
    i sprawdzenie czy udało się otrzymać pocztówkę z każdego województwa w Polsce.

Wymiana pocztówkowa u Pajacyków

Pszczółki także biorą udział w wymianie pocztówkowej

Motylki również aktywnie brały udział w wymianie i doskonale wykonały swoje zadanie

Myszki perfekcyjnie odnalazły miejsce przeznaczone dla pocztówek, które do nich dotarły

Akcja wymiany pocztówkowej zakończona sukcesem!

Udało się nam zebrać pocztówki ze wszystkich województw w Polsce

 

W każdej sali powstały kąciki patriotyczne

Kolędnicy z SP 2 – poznajemy tradycje związane z kolędnikami

Świętujemy Barbórkę

W naszym przedszkolu gościliśmy wspaniałych gości- Górnika i Ślązaczkę. Poznaliśmy różne ciekawostki związane z pracą górnika, jego strojem i ilością guzików w mundurze górniczym. Czy wiecie, że w stroju galowym górnika jest 29 guzików??? My już wiemy 🙂 wiemy także, że ich liczba związana jest z wiekiem św. Barbary- Patronki Górników. Pani w śląskim stroju pokazała nam z czego składa się strój, a później przygotowała dla nas niespodziankę- wraz ze swoimi pomocnikami zrobiła dla nas śląską zupę: wodzionkę”. Każdy z nas mógł w swojej sali spróbować jej smak.

Poznajemy rekwizyty i ciekawostki z nimi związane w kąciku regionalnym

W holu naszego przedszkola mogliśmy podziwiać kącik regionalny. Można w nim było zobaczyć rekwizyty związane z naszym regionem. Poznaliśmy ich nazwy i zastosowanie.

Rekord dla Niepodległej

W trakcie trwania Poranka Patriotycznego nasze przedszkole wzięło udział w Rekordzie dla Niepodległej . Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprosiło wszystkie dzieci w szkołach i przedszkolach by o godzinie 11:11 zaśpiewały 4 zwrotki polskiego hymnu narodowego. My z wielką radością i dumą przyłączyliśmy się do tej akcji.

Nasze Przedszkole uczestniczyło w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała

Świętujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Pamiętamy o Bohaterach

W krainie legend i baśni

W krainie legend i baśni to cykl spotkań z panią bibliotekarką, która zapozna Skrzatów z polskimi baśniami i legendami . Na pierwszym spotkaniu z panią bibliotekarką dzieci poznały dwie legendy: Legendę o hejnale mariackim oraz Legendę o Warsie i Sawie.

Ognisko Patriotyczne

Na Ognisku Patriotycznym Myszki zatańczyły taniec ludowy Grozik

Smerfy poznały symbole i historię Radzionkowa w ramach udziału w akcji Pocztówkowe Przedszkole -> wysyłamy kartkę z pozdrowieniami z Radzionkowa

Kto to jest bohater?

Myszki wzięły w tym roku udział w akcji BohaterON. Wysyłając kartkę uczestnikom Powstania Warszawskiego chcieliśmy uhonorować ich oddanie i poświęcenie. Przy okazji mieliśmy okazję porozmawiać o tym kto to jest bohater, co znaczy słowo wolność i dlaczego na świecie toczą się wojny. Przypomnieliśmy sobie także jak działa poczta.

Misie wykorzystały drugą możliwość i wysłały elektroniczną wersję kartki dla Powstańców

Pajacyki również wysłały kartkę dla Powstańców

Pajacyki przypominają sobie zabawy ludowe

YouTube video
Wielkość czcionki
Kontrast