Religia katolicka

Grupa V “Sówki” – poniedziałek – 9.30 – 10.00, piątek – 8.00-8.30

Grupa VI “Motylki”  – poniedziałek – 10.00 – 10.30, piątek 8.30 – 9.00

*Zajęcia z religii odbywają się tylko w grupach starszych, dwa razy w tygodniu po pół godziny

ŚWIĘTUJEMY ZMARTWYCHWSTANIE

Trwamy w radości ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszam, więc wszystkie dzieci do radosnego uczestnictwa w naszych dzisiejszych zajęciach.

Świętujemy zmartwychwstanie Jezusa

Pamiętacie, w którym dniu tygodnia zmartwychwstał Pan Jezus? Tak, to była niedziela. Może zaśpiewacie razem z „Małym TGD” piosenkę „Siedem”?

Ciekawe czy uda Wam się pokonać labirynt, aby dotrzeć do zmartwychwstałego Jezusa?

Labirynt – Alleluja!

PAN JEZUS UKAZUJE SIĘ APOSTOŁOM

Na początek dzisiejszego spotkanie z Panem Jezusem zapraszam Cię do modlitwy słowami piosenki.

Posłuchaj, zaśpiewaj, pomódl się…

Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazał się uczniom aby utwierdzić ich w wierze, przekonać
dowodami o prawdziwości Jego zmartwychwstania. Więcej o tych spotkaniach Jezusa z uczniami możesz zobaczyć w filmie:

Pan Jezus ukazał się uczniom idącym do Emaus, kiedy w drodze rozmawiali o wszystkim co zaszło z Panem Jezusem, a On niepostrzeżenie przybliżył się do nich i wyjaśniał im znaczenie Pisma Świętego – następnie przytrzymali Go, gdy pokazywał, jakoby dalej chciał iść – i wszedł z nimi i poznali Go w łamaniu chleba, jak my Go poznajemy wewnętrznie w Komunii Św.

Potem ukazał się w wieczerniku uczniom tam zgromadzonym. Pan Jezus wszedł drzwiami zamkniętymi i rzekł: „Pokój Wam. Jako mię posłał Ojciec i Ja Was posyłam” – a potem tchnął na nich, i w tym tchnieniu przekazał im Ducha Swego. I rzekł Pan Jezus: „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone: a którym zatrzymacie, są zatrzymane”.

Spróbuj teraz ułożyć puzzle przedstawiające Pana Jezusa, który spotyka się z uczniami:

Pan Jezus ukazuje się apostołom – puzzle

Na zakończenie katechezy możesz sprawdzić czy jesteś spostrzegawczy i zagrać w grę:

Zmartwychwstanie Jezusa – gra

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Tak niedawno  świętowaliśmy uroczyście  Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Cieszyliśmy się z tego, że Jezus żyje.  Kolejną niedzielę po zmartwychwstaniu Pana Jezusa świętujemy jako niedzielę Miłosierdzia Bożego . Dzisiaj chcę abyście się dowiedzieli,  dlaczego to takie ważne święto dla wszystkich przyjaciół Jezusa.  Wszystko zaczęło się od serca  ubogiej dziewczyny, która bardzo pokochała  Pana Jezusa. Miała na imię  Faustyna na nazwisko  Kowalska. Jak można zauważyć była  Polką mieszkała z rodzicami koło Łodzi. W niewielkiej wiosce Głogowiec  ciężko pracowała  z rodzicami w gospodarstwie a potem jako pomoc domowa u ludzi. Kiedy miała 20 lat została siostrą zakonną. Dalsze swoje  życie ofiarowała  na służbę Panu Jezusowi, którego bardzo kochała. Pan Jezus nie zostawił tej  miłości bez odpowiedzi, ale ukazał się Jej aby powierzyć  ważne zadanie. Pan Jezus prosił aby została jego sekretarką i pisała w swoich dzienniczkach opowiadania  o tym jaki  jest BÓG.

Jak siostra Faustyna  to zadanie wypełniła dowiecie się oglądając film ,, Moja katolicka rodzina Święta Faustyna i Miłosierdzie Boże.”

Spróbujcie teraz ułożyć puzzle przedstawiające obraz Jezusa Miłosiernego

Jezu Ufam Tobie

A na koniec możecie pokolorować obrazek przedstawiający Jezusa Miłosiernego.

Jezus Miłosierny

WIELKANOC

Szczęść Boże!

Dzisiejsze zajęcia będą poświęcone Wielkanocy. Zachęcam do zobaczenia filmu spod poniższego linku i rozwiązania zadań.

Dla chętnych dzieci linki do puzzli:

Pisanki wielkanocne

Zmartwychwstanie

Wielkanocny koszyczek

Przypominam także, że w tym roku, tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościołach nie odbywa się. Poświęcenia pokarmów dokonuje się przed śniadaniem wielkanocnym; może to uczynić ojciec, matka lub inna dorosła, wierząca osoba. Poniżej zamieszczam tekst modlitwy.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego. 1 Tes 5, 16-18:

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu ojciec mówi:

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

WszyscyAmen.

WESOŁEGO ALLELUJA!!!

Chciałabym Wszystkim, dzieciom i rodzicom złożyć serdeczne życzenia świąteczne.

Św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian napisał: „Chrystus zmartwychwstał, jako pierwszy spośród tych co pomarli” (1 Kor 15,20).

Życzę więc radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa, a także nadziei. Niech Cud zmartwychwstania odrodzi nas do nowego, lepszego i piękniejszego życia. Niech z każdym dniem stajemy się co raz lepsi i doskonalsi na wzór samego Chrystusa.

Spokojnych, błogosławionych i radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKA TAJEMNICA – WIELKI TYDZIEŃ

NIEDZIELA PALMOWA

Niedziela Palmowa – kolorowanka

WIELKI CZWARTEK

Ostatnia Wieczerza – kolorowanka

WIELKI PIĄTEK

WIELKA SOBOTA

WIELKANOC  – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Zmartwychwstanie – kolorowanka

ŚRODA POPIELCOWA

MODLITWA

Któryś za nas cierpiał rany,

Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.