Kartka dla seniora – akcja charytatywna

O tym, że Święta Wielkanocne zbliżały się wielkimi krokami wiedzieliśmy już od dawna – nie sposób przecież było nie zauważyć zajączków i kurczaczków uśmiechających się do nas ze sklepowych witryn od wielu tygodni. Święta Wielkiej Nocy powinny nas mobilizować nie tylko do wielkich zakupów, wielkiego sprzątania, wielkiego gotowania, ale przede wszystkim do pamiętania o wielkich rzeczach. Taką „wielką rzeczą” na pewno jest miłość, życzliwość, bezinteresowne dobro, szczególnie okazywane tym, którzy są chorzy, osłabieni wiekiem i samotni. Nasze przedszkole od zawsze stara się wychowywać najmłodsze pokolenie w duchu szacunku i troski o drugiego człowieka. W tym roku szkolnym szczególnie zwracamy uwagę na wspomaganie wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u wychowanków stałych sprawności w czynieniu dobra, dlatego z wielką przyjemnością po raz kolejny przygotowaliśmy dla chorych i starszych parafian kartki świąteczne. 

Jesteśmy dumni z naszych małych wolontariuszy, którzy zaangażowali się do robienia kartek!

p. Weronika i p. Karinka – organizatorki